15 lipca 2018 - XV Niedziela Zwykła, rok „B”  W minioną niedzielę, w obecności księdza dziekana naszego dekanatu oraz przy licznym udziale parafian i gości, podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, odbył się liturgiczny obrzęd objęcia naszej parafii przez księdza proboszcza Jarosława Nowaka. Osoby, które robiły zdjęcia lub filmowały fragmenty wspomnianej uroczystości bardzo prosimy o kontakt, w celu zamieszczenia tych materiałów na naszej stronie internetowej.

                    —————

  Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz. 13.15 , zaś sakramentu chrztu udzielamy o godz. 12.00.

                    —————

  Dziś o godz. 17.15 odprawimy nabożeństwo różańcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę zanoszoną do Boga za wstawiennictwem Maryi Matki Odkupiciela.

                    —————

  W dwie kolejne niedziele: 22 i 29 lipca, po wszystkich Mszach, będziemy święcili pojazdy mechaniczne. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

                    —————

  W najbliższą niedzielę, Mszę Świętą o godz. 10.00 odprawi ks. bp Gerald Mathais, ordynariusz diecezji Lucknow w Indiach.

                    —————

  Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która pod przewodnictwem ks. prałata Władysława odbędzie się we wrześniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. prałatem.

                    —————

  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

                    —————

  W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jadwigi Poniatowskiej, Andrzeja Wawrzyniaka i Julii Gross. Módlmy się dla niech o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

                    —————

  Wszystkim parafianom i odwiedzającym nasze rodziny gościom, składamy serdeczne życzenia dobrego wakacyjnego odpoczynku, pokoju, radości ducha i pełni Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

                    —————