7 stycznia 2018 - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO  Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

                    —————

  W najbliższą środę 17 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6), rozpoczniemy go o godz. 18:00 w Kościele ewangelicko – augsburskim św. Mateusza w Łodzi. Prośmy Pana, by nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

                    —————

  Pokój! Pokój dalekim i bliskim! To hasło tegorocznego Dnia Judaizmu, który w Kościele Rzymskokatolickim obchodzony jest 17 stycznia 2018 r.

                    —————

  Ciągle przeżywamy Tajemnicę Wcielenia Bożego Syna. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 inscenizacja Przy Żłóbku, przygotowana przez dzieci Szkoły Podstawowej nr 109.
  Pani katechetce Agacie, jak również Pani nauczycielce śpiewu i muzyki serdecznie dziękujemy za trud przygotowania przedstawienia.
  Cieszymy się z zaangażowania dzieci i dziękujemy za sprawioną nam radość.

                    —————

  Za tydzień 21 stycznia po Mszy św. o godz.: 12:00 krótki koncert kolędowy dzieci uczących się gry na skrzypcach metodą Suzuki. Zapraszamy.
  Młodym artystom, rodzicom i Panu nauczycielowi dziękujemy.

                    —————

  Także w przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 18:00 Msza św. w intencji Apostolstwa Żywego Różańca, a 28 stycznia o godz. 15:00 świąteczne spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy.

                    —————

  Trwają wizyty duszpasterskie od godziny 16:00 do 21:30. Już dzisiaj dziękujemy za podjęty trud aby spotkać się ze swoimi Duszpasterzami. Serdeczne Bóg zapłać!

                    —————

  Za tydzień kolejna już zbiórka makulatury – wspierającej Dom Samotnej Matki i Misje. Kontener przed naszym kościołem już w sobotę wieczorem.

                    —————

  Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie za modlitwę i dowody życzliwości w czasie zabiegu i rekonwalescencji.

                    —————

  W sobotę 27 stycznia o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej uroczysta inauguracja Synodu Duszpasterskiego. Obecność reprezentantów obowiązkowa.
  W związku z tym w piątek 26 stycznia o godz. 19:00 w salce parafialnej spotkanie Rady Synodalnej. Zaprasza Ksiądz Proboszcz.

                    —————

  ZAPRASZAM DO CZYTANIA PRASY KATOLICKIEJ!

                    —————